آدونیا سامانه کسـب درآمــد وبلاگ ها

کسب درآمد با آدونیــا سفارش ثبـت تبلیغات :: اضافه شدن سرویس لوکس بلاگ ::
:: اضافه شدن سرویس لوکس بلاگ :: کسب درآمد با آدونیــا سفارش ثبـت تبلیغات ثبت نــام جدید ورود به درگــاه
   

دانلود ترجمه مقاله الگوریتمی برای تقاطع و تحلیل سیگنال های رادار فشرده سازی پالس با استفاده ازگیرنده دیجیتالی

ترجمه مقاله الگوریتمی برای تقاطع و تحلیل سیگنال های رادار فشرده سازی پالس با استفاده ازگیرنده دیجیتالی

ترجمه مقاله الگوریتمی برای تقاطعو تحلیل سیگنال¬های رادار فشرده¬سازی پالس با استفاده ازگیرنده¬ی دیجیتالی

دسته بندی پژوهش
فرمت فایل docx
حجم فایل 604 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 6

ترجمه مقاله الگوریتمی برای تقاطعو تحلیل سیگنال¬های رادار فشرده¬سازی پالس با استفاده ازگیرنده ی دیجیتالی

چکیده

فشرده­سازی پالس یک روش حفاظت الکترونیکی (EP)است که در رادارهای پیشرفته به منظور حصول به مزایایی همچون رزولوشن با دامنه­ی خوب و قابلیت آشکارسازی هدف در سطوح توان پایین استفاده می­شود و همزمان ویژگی­های احتمال فشرده­سازی کم (LPI) را ارائه می­کند. رادارهای فشرده­سازی پالس در خیلی از پلت­فرم­ها و سیستم­های تسلیحاتی در جنگ­های مدرن استفاده می­شوند. آشکارسازی و تحلیل گیرنده­ی ELINTمستلزم رادارهای فشرده­سازی پالس با حساسیت بسیار زیاد و توانایی استخراج پارامترهای مدولاسیون پالس داخلی و درونی است. در این مقاله، یک گیرنده­ی دیجیتالی، به عنوان راه­حلی به روز و پیشرفتهبرای آشکارسازی و تحلیل سیگنال­های رادار پیشرفته در زمان-واقعی ارائه می­شود. الگوریتم جدیدی براساس FFT تمامافازیبطور موفقیت آمیزی در سخت­افزارهای گیرنده­ی دیجیتالی در زمان-واقعی پیاده­سازی می­شود تا سیستم را برای هر دو کاربرد ES/ELINTمتناسب کند. این الگوریتم قادر به استخراج تمامپارامترهایفرکانسی پایه و پیشرفته مدولاسیون فازی همچون کدهای چریپ، بارکر، و چندفاز است. این مقاله، شکل­موج­های مختلف رادار فشرده­سازی پالس را تشریح می­کند و سخت­افزار گیرنده­ی دیجیتالی و پیاده­سازی الگوریتم­های پردازش سیگنال را برای قطع و تحلیل سیگنال­های رادار فشرده­سازی پالس پیچیده به­طور کاملبحث می­کند. داده­­های آزمایشی شبیه­سازی و اندازه­گیری شده برای بسیاری از سیگنال­های مدوله شده­ی ارائه شده است. این نوع گیرنده نقش اساسی در میدان جنگ پیشرفته برای کاربرد ES/ELINT ایفا می­کند.

 

کلمات کلیدی

LPI- احتمال فشرده­سازی کم، ELINT- آگاهی الکترونیکی، ES-پشتیبانی الکترونیکی، FPGA-آرایه گیت قابل برنامه نویسی میدان، EW-جنگ الکترونیک، apFET-FET تماما فازی.

 

  1. 1.       مقدمه

از زمان پدید آمدن رادار، هم رادارهاو هم سیستم­هایجنگ الکترونیک (EW)تکامل یافته و به­عنوان فن­آوری­های به روز و پیشرفته ایجاد و استفاده شده­اند. اینروندِ تکامل و توسعه تا به امروزادامه داردو حتیسرعتآنبیشتر شده است. در 10 سال گذشته، فن­آوری­هایدر حال ظهور،این سیستم­ها رابه سطح جدیدی ازپیشرفت (کمال) رسانده­اند تا عملکردکاملی را ارائه دهند[1]. فشرده­سازیپالسدرسیگنال­های راداریکی از اینتکنولوژی­هاستکهتأثیرچشمگیری بر میدان جنگالکترونیکی دارد.

رادار فشرده­سازی پالس، یک پالس طولانی با عرض پالسTو توان پیک Ptرا انتقال می­دهد که با استفاده ازمدولاسیون فرکانس یا فاز برای رسیدن به یک پهنای باند Bw کدگذاری شده است و در مقایسه با پالس کدگذاری نشده با مدت زمان مشابه بلندتر است. عرض پالس ارسالی برای دستیابی به انرژی ارسال پالس منفرد انتخاب شده است، که برای آشکارسازییا ردیابی هدفلازم است. اکویِ دریافت شده با استفاده از یک فیلتر فشرده­سازی پردازش می­شود تا پاسخ پالس فشرده­ی باریکی با عرض گوشه اصلیتقریباBw/1تولید کند که به زمان پالس ارسالی بستگی ندارد. سه نوع کلی رادارLPIبا استفاده از فشرده­سازی پالس عبارتند از: (الف) رادار مدوله کننده فرکانس که شامل سیگنال­های چریپ و FMCW است، (ب) رادار مدوله کننده فاز که شامل مدولاسیون چندفاز است و (ج) راداری که ترکیبی از (الف) و (ب) است [2]. قطع و تحلیل شکل­موج­های فشرده­سازی پالس با استفاده از هر دو مدولاسیون فرکانس و فاز برای سیستم EWمدرن به منظور عملکرد موثر در میدان جنگ مهم است و موضوع این مقاله هم هست.

مشاهده کامـل مطلب

منبع : سرو

مرتضی آ

نویسنده : مرتضی آ

صفحه اختصاصی

تاریـخ : ۱۷:۴۸ ::: ۱۳۹۵/۰۸/۱۰

بازدیـد : ۱۴

درآمـد : ۹ تومان

این مطلب به صورت خودکار ایندکس شده است؛ لذا چنانچه محتوای آن غیر اخلاقی و نامناسب است، گزارش دهید.

   

آمار اجمالـی سایت

تعداد کاربـران : ۵۷ تعداد وبلاگ ها : ۵۲ تعداد مطالب : ۴۷۲۷ درآمـد کاربران : ۲۸۵۷۸۰ مجموع بازدید : ۱۴۰۸۷۳
۵۹ :: ۰ :: ۰
ارتبــاط با مدیریـت سفارش ثبت تبلیغات حمایت از سایت آدونیـا کسب درآمد با آدونیــا
طراح و برنامه نویس : میثم شریفی